5 sposobów na nowoczesną stronę internetową
Otrzymaj oferty od specjalistów jak OSW Creative nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

OSW Creative

5 sposobów na nowoczesną stronę internetową

2017-12-20

Jeśli czytasz ten artykuł, zapewne dobrze wiesz, że strona internetowa to dziś wręcz nieodłączny element strategii promocyjnej Twojej firmy. Hasło: „Nie istniejesz w Internecie – nie istniejesz w ogóle” ulega ewolucji. Dziś sama obecność firmy w Internecie w postaci strony WWW to minimum. Stron WWW wciąż przybywa, dlatego tak istotna jest nie tylko sama obecność, ale i standard, jakość jej wykonania, przyjazny użytkownikowi interfejs. Zgodnie z zasadą „efektu aureoli” pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko jeden raz, dlatego tak istotne jest, jak wygląda wizytówka online naszej firmy w oczach jej użytkowników.

Zdjęcie nr 1

Przedstawiamy 5 podstawowych zasad, które uwzględnia każdy profesjonalny projektant stron internetowych przy kreowaniu produktów na miarę potrzeb odbiorców.

 1. Zachowanie proporcji user experience – owner experience
 2. O ile strona powinna współgrać z ideą Twojej firmy, być oparta o jasną identyfikację wizualną, odpowiadać Twoim wymaganiom, być atrakcyjna dla Ciebie, tak nie wolno zapominać, że cała sztuka kreowania wizerunku marki w sieci za pomocą strony WWW opiera się o cel przykucia uwagi Twojego klienta. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej wyglądu i struktury strony WWW tak istotne jest przedyskutowanie jak największej ilości rozwiązań - nawet tych, które wydają się dla Ciebie zbędne. Nieistotne z pozoru elementy strony WWW mogą wspomóc kampanię marketingową bądź ją utrudnić. Słuchaj swoich odbiorców i im dedykuj swoją markę.

  Zdjęcie nr 2
 3. Atrakcyjna treść
 4. Tak wiele słyszy się o tym, że „content is the king”. Niektórzy twierdzą nawet, że „content is the kingdom”. To stwierdzenie trudne do podważenia, znane każdemu związanemu z marketingiem, w szczególności internetowym. Oznacza ono nic innego jak to, że nieważne, jak atrakcyjną stronę firmy otrzymasz, gdy umieścisz na niej nieatrakcyjną treść, możesz mieć pewność, że kampania promocyjna nie przyniesie oczekiwanych efektów. Dlatego tak istotne jest wypełnienie strony treścią najlepszej jakości, która w pozytywny sposób zostanie odebrana i przyswojona przez użytkowników witryny.

 5. Responsywność
 6. To zasada, której respektowanie to już konieczność, biorąc pod uwagę dane statystyczne mówiące, że ponad 40% użytkowników Internetu przegląda strony za pomocą telefonów komórkowych. Jak się okazuje, dla wielu firm istniejących już w Internecie pojęcie repsonsywności jest nadal obce. Sytuacje, gdy strona, która działa poprawnie z poziomu laptopa, a podczas przeglądania jej za pomocą telefonu komórkowego nie jest widoczna w całości, „rozjeżdża się” lub niektóre z funkcji nie są dostępne –to po prostu strzał w kolano. Przeglądanie takiej strony z perspektywy użytkownika smartphone’a to niewygoda i utrudnienie. Dlatego, jeśli zależy Ci na kliencie, zadbaj o responsywność Twojej strony WWW, czyli jej dopasowanie do każdego rodzaju urządzeń.

 7. Przejrzystość, spójność, logiczność
 8. Bo tego poszukują użytkownicy. Oprócz produktów spójnych lubimy strony poukładane, na których poruszanie się nie wymaga zbyt wielkiej ilości czasu i wysiłku. Każda marka, której zależy na rozwoju i pozyskaniu nowych klientów, powinna zwrócić uwagę na czytelność strony, tak by zachęcić odbiorców do interakcji i częstszych powrotów na witrynę. Większość użytkowników szuka na stronach konkretnych informacji. Zasypując odbiorcę zbędną treścią, która blokuje dostęp do poszukiwanych informacji, skutecznie zrażamy odbiorcę.

 9. Zgodność ze standardami Google
 10. Światowy lider przeglądarek ma swoje standardy, o których każdy zapobiegliwy i mądry twórca stron wie i szanuje każdą z nich. Można się zgadzać z polityką Google lub nie. Jednak nie istniejąc w wyszukiwarce Google, ograniczamy diametralnie szanse na zaistnienie w sieci w wielu aspektach promocji. Współpraca jest konieczna, biorąc pod uwagę statystki, które stawiają Google na podium najczęściej używanych wyszukiwarek.

  Zdjęcie nr 3

  Atrakcyjna strona internetowa to przede wszystkim strona oparta o podstawowe zasady, normy. To także wynik działań doświadczonych w kreowaniu wizerunku marki w sieci specjalistów. Warto więc mocno rozważyć, czy jesteśmy w stanie samodzielnie stworzyć produkt adekwatny do wymagań współczesnych konsumentów i panujących trendów. Według nas, warto zaufać wiedzy, pasji, doświadczeniu i profesjonalizmowi doświadczonych firm webdeveloperskich.


Opracował:
Robert Szarata
OSW Creative